New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

Festival Kuralları

1- Yetkili bilet satış merkezleri; Biletini Al, Özhan Marketler Ziciri, Seyhan Matketler Zinciri, Furpa Marketler Zinciri ve festival giriş kapısıdır.

2- DondiFest’te yaş sınırı bulunmamaktadır. 6 yaş sınırına kadar çocuklar ebeveyn eşliğinde alana ücretsiz girebilir, 7 yaş ve üzeri ise biletli katılım sağlayabilir.

3- Festival kapıları 10.30’da açılacak, etkinlikler saat 11.00’da başlayacak ve 23.59’da sona erecektir.

4- Giriş ücreti festival alanındaki tüm atölye, söyleşi, konser ve gösteriler için geçerlidir.

5- Çocuklar emanet alınmayacaktır.

6- Atölyelere katılım, yaş gruplarına göre farklılık gösterebilecektir.

7- Bu bileti satın alan kişiler, DondiFest kurallarını ve herhangi bir ihlalde bilet iadesi yapılmaksızın festival alanından çıkartılacaklarını kabul etmişlerdir.

8- Organizatör, festivale uygun bulmadığı kişileri ücret iadesi yaparak içeri almama hakkına sahiptir.

9- Kural olarak, tüm bilet satışları kesindir. Satılan biletlerin herhangi bir şekilde kaybolması, çalınması, hasar görmesi ya da imha olması durumunda, bilet değiştirme/yeni bilet basımı işlemi ya da para iadesi yapılmamaktadır. Etkinliğin iptal edilmesi haricinde, satılan biletler, satış işlemi sonrasında hiçbir şekilde iptal edilmez, değiştirilmez ve ücret iadesi yapılmaz. Ücret iade tutarları, satın alınan biletin üzerinde yazılı ücret ve bilet başına uygulanan ilgili hizmet bedeli ile sınırlı olup, KDV bedeli ya da sair başkaca bir bedelin talebi mümkün değildir. Bununla birlikte, etkinliğin iptali veya ertelenmesi durumunda, organizatör ve/veya kurum geri ödeme şartları konusunda bazı sınırlandırmalar getirebilme hakkına sahip olduğu gibi, hiçbir şekilde para iadesi veya bilet değiştirme zorunluluğu olmaksızın programda değişiklik yapma hakkına da sahiptir.

10- Etkinliklerin zaman zaman organizatör tarafından çeşitli sebeplerle tarihleri değiştirilmekte veya iptal edilebilmektedir. Bu durumda uygulanacak prosedür organizatör ve/veya kurum tarafından belirlenir ve duyurulur. İlgili etkinliğin iptal edilip edilmediği hususu ile tarihi değiştirilmiş bir etkinliğin yeni tarihi ve saati konusunda bilgi sahibi olma sorumluluğu size aittir. Bir etkinliğin iptal edilmesi veya tarihinin değiştirilmesi durumunda organizatör ve/veya kurum, bilet hamillerini söz konusu iptalden veya değişiklikten haberdar etmek için makul gayreti gösterecektir. Bununla birlikte bilet hamillerinin etkinlikten önce iptalden/değişiklikten haberdar edileceği hususunda tarafımızca hiçbir taahhütte veya garantide bulunulmaz.

11- Biletler, organizatörün ve/veya kurumun kural ve düzenlemelerine tabi olarak tanzim olunmuştur. Bu kural ve düzenlemelerden herhangi birini ihlal etmeniz ya da hasara-rahatsızlığa yol açmanız, hukuka aykırı ve/veya suç teşkil edebilecek davranışlar sergilemeniz durumunda, festival alanı ilgilisi veya Etkinlik Organizatörü sizi
mekan dışına çıkarma ya da alana almama hakkına sahiptir.

12- Festivale ait bilet, etkinlik boyunca yanınızda bulundurulmalıdır. Bilet kaybında yenisi verilmeyecektir.

13- Festival girişindeki görevliler, katılımcıların üzerini ve çantalarını hem arama hem de festival kuralları dışındaki maddeleri içeri almama hakkına sahiptir.

14- Organizatör; acil bir durumda festivali durdurma, seyircileri festival alanında tutma ve festivali erteleme haklarına sahiptir. Festival ertelenmesi durumunda biletler iade alınmayacak veya değiştirilmeyecektir. Biletler bir sonraki uygun tarih için geçerli olacaktır.

15- Katılımcılar DondiFest 2018’e katılarak, festival ekibinin festival sırasında kendilerini fotoğraflamasına, video çekimine dahil etmesine ve festival sonrasında gelecek senelerde Dondifest promosyonel ve tanıtım videolarında kullanılmasına izin verir.

16- Festival kapısında ve etrafında branda, broşür vs. tanıtım materyali dağıtılması kesinlikle yasaktır.

17- Festival yönetimi, festival sırasında oluşabiliecek maddi-manevi hasarlardan sorumlu değildir.

18- Engellilere kılavuzluk eden köpekler haricinde, hayvanların etkinlik sahasına sokulması yasaklanabilir.

19- Festival alanında, herkesin ihtiyacını karşılayacak çeşitlilikte, özel olarak hazırlanmış olan ve sürekli denetlenen yemek stantları olacaktır. Dışarıdan festival alanına yiyecek ve içecek getirmek yasaktır.

20- Lazer kaleminin etkinlik mekanına sokulması yasaklanabilir.

21- Festival organizasyonu şahsi eşyalarla ilgili hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.

22- Festival alanına 50 ml’den fazla olan her türlü parfüm ve deodorant getirmek; yanıcı ve patlayıcı sıvı veya gaz maddeler bulundurmak; tehlikeli, kesici ve delici objeler (sopa, zincir, bıçak vb.) taşımak; ateş yakmak, drone kamera kullanmak, çadır kurmak yasaktır.

23- Festival alanı dışında yaşanacak durumlarla ilgili organizatörün ve güvenliğinin sorumluluğu\yetkisi yoktur.

24- Basın tarafından görüntü ve ses kaydı yapılacaktır. Biletli herkes, görüntülenmeyi kabul etmiş sayılır.

25- Festival alanında kurulacak portatif tuvaletler kullanılabilecektir. Tuvaletlerin bakımı ve temizliği ilgili firma tarafından düzenli olarak yapılacaktır. Katılımcılarımızın tuvaletleri, kabinlerin içerisindeki uyarıları dikkate alarak kullanmaları gerekmektedir.

26- Festival alanı içine organzatörün/kurumun onayı dışında araba, motosiklet, römork, karavan, bisiklet vb. araçların alınmasına izin verilmemektedir.

27- Festival alanında organizatörün onayı dışında herhangi bir ticari faaliyet yasaktır.